You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.Book Online

* Please Fill Required Fields *
Wordpress Rithven

Akismet. Co musisz mieć w WordPress CMS w 2021?

Wordpress CMS, wtyczki / No Comment / 13 czerwca 2021

Akismet to jedna z pierwszych wtyczek, które uruchamiam na każdym moim nowym projekcie opartym o WordPress. Dlaczego wtyczka do WordPress jest taka ważna?

Akismet – do czego służy

Akismet antyspam jak sama nazwa wskazuje eliminuje problem spamu na stronach opartych o CMS WordPress. Istotna jest TYLKO na witrynach gdzie jest możliwość komentowania. Czyli blogi ale także strony komercyjne z sekcją informacyjno – blogową.

Jak działa? Trochę podobnie do działania antywirusa. Każdy komentarz jest sprawdzany z ciągle aktualizowaną ogromną bazą danych, gdzie jest lista spamu czyli maili, IP itp. Jesteś na czarnej liście? Nigdzie nic nie napiszesz.

Czasami coś przejdzie przez te sito i jeżeli masz ustawioną opcję moderacji wymagającej akceptacji komentarzy to taki podejrzany komentarz zawsze leci do poczekalni.

Akismet – kiedy musisz go mieć

Jak już napisałem: tylko jeżeli posiadasz na swojej stronie internetowej opcję komentowania.

Akismet – kiedy NIE musisz go mieć

Jeżeli nie masz dostępnej opcji komentowania na swojej stronie to usuń wtyczkę do WordPress Akismet. Co prawda wtyczka ta jest niezawodna pod kątem wpływu na działanie strony internetowej opartej o CMS WordPress ale zawsze są to uwolnione % mocy przerobowej (mniej skryptów, więcej pamięci, szybsze działanie www itp itd).

Akismet – kiedy warto go wyłączyć mimo aktywnej opcji komentowania (Black SEO)

Z moich obserwacji (jako turysty idącego szlakami wyznaczonymi przez backlinki) wiem jedno: jeżeli chcesz to możesz poświęcić swoją WWW i przeznaczyć ją na szeroko rozpowszechnioną wśród masowych SEO masterów (czyli takich co potrafią zrobić miliony backlinków w godzinę). Czemu ma służyć taki śmietnik? O tym dowiesz się więcej tutaj: Darmowe backlinki. Opłaca się mieć swoje wysypisko. SEO w 2021.

 

Adnotacja:

Black SEO – inaczej pojmuję Black SEO niż powszechnie rozumiana definicja mówiąca o niedozwolonych technikach promowania strony internetowej. W mojej opinii jest tylko White SEO i Black SEO rozumiane jako:

 

  • White SEO – wszystko co umie zrobić przeciętny kreator stron internetowych. Czyli stworzy bloga i będzie sobie pisał. Będzie pisał setki postów w przeciągu lat i tak będzie na dnie wyników wyszukiwania. Mówiąc bardziej elegancko – White SEO stosują osoby pasywne.
  • Black SEO – ze względu na posiadane przeze mnie doświadczenie, wiedzę doszedłem do wniosku, że Black SEO to po prostu wszystkie możliwe dostępne techniki służące do wypromowania swojej strony internetowej. Mówiąc bardziej elegancjo – Black SEO stosują osoby aktywne.

 

Żeby nie było wątpliwości: jeżeli wszedłeś na jakąkolwiek stronę internetową i umieściłeś komentarz z linkiem zwrotnym do swojej strony – stosujesz Black SEO. Liczy się intencja. Tylko.

Oczywiście o tym będę też pisał. Tak naprawdę temat kreacji w Internecie i aktywnego rozpychania się w tym środowisku to ilość informacji wystarczająca do napisania wielu, grubych książek.

Rithven

Leave a reply

error: Content is protected !!